Saturs

Informācija par vietni un vietnes pārzini

Interneta vietne

http://www.talakizglitiba.lv

Pārzinis

Veselības ministrija, vienotās reģistrācijas Nr. 90001474921 , juridiskā adrese – Brīvības iela 72, Rīga, LV-1011, Latvija, e-pasts -   it@vm.gov .l%76" rel="nofollow"> it@vm.gov.lv , tālrunis - +37167876056

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir maza apjoma datnes, kas, izmantojot interneta vietni, tiek lejupielādētas lietotāja ierīcē brīdī, kad tiek lejupielādēts konkrētās vietnes saturs. Sīkdatnēs tiek apkopota informācija par to, kādā veidā tiek izmantota vietne, apkopojot standarta žurnālierakstu informāciju (piemēram, pieslēguma IP adrese, pieslēguma laiks, pieslēguma ilgums) un informāciju par vietnē veiktajām darbībām.

Sīkdatņu nepieciešamība un funkcijas

Tīmekļa vietnēs tiek izmantotas 2 veidu sīkdatnes:

1.     Funkcionālās sīkdatnes - funkcionāli un tehniski nepieciešamas sīkdatnes, bez kurām nebūtu iespējama pilnvērtīga tīmekļa vietnes darbība. Tīmekļa vietnēm nav savas atmiņas, un tās neuztur sesijas statusus, t.i., ja lietotājs pārlūko dažādas tīmekļa vietnes sadaļas, lietotājs netiek atpazīts kā viens un tas pats lietotājs; sīkdatnes ļauj tīmekļa vietnei atpazīt lietotāju. Galvenā sīkdatņu funkcija ir ļaut tīmekļa serverim saņemt informāciju par lietotāja sesiju, ģeogrāfisko atrašanās vietu, lietojamo valodu, valūtu u.tml., un nodrošināt pilnvērtīgu tīmekļa vietnes darbību;

2.    Analītiskās sīkdatnes - nepieciešamas, lai palīdzētu analizēt tīmekļa vietnes izmantošanu, piemēram, lai izprastu apmeklētāju darbības interneta vietnē. Analītiskajās sīkdatnēs iegūtā informācija tiek apkopota, uzkrāta un analizēta, izmantojot vietnes apmeklētāju rīcības analīzes pakalpojumu, ko nodrošina Google Analytics rīks. Analītisko sīkdatņu izmantošana analīzes veikšanai ir pārziņa leģitīmā interese, lai informācijas sabiedrības apstākļos spētu pastāvēt, attīstīties un veikt saimniecisko darbību. Vienlaicīgi, ikvienam tīmekļa vietnes apmeklētājam ir tiesības atteikties no analītisko sīkdatņu izmantošna, kas nozīmē, ka attiecīgās sesijas ietvaros tiks uzstādītas tikai funkcinālās sīkdatnes, bez kuru esamības nav iespējama tīmekļa vietnes darbība.

Tīmekļa vietnē izmantoto konkrēto sīkdatņu uzskaitījums un to pastāvēšanas laiks:

Sīkdatnes nosaukums

Nolūks, kam sīkdatne nepieciešama

Sīkdatnes pastāvēšanas ilgums

has_js

Funkcionāli nepieciešama sīkdatne, kas nosaka, vai lietotāja pārlūkprogrammai ir iespējots JavaScript atbalsts.

Līdz attiecīgās pārlūkprogrammas sesijas beigām

_ga

Sīkdatni uzstāda Google Analytics un izmanto, lai atšķirtu lapas apmeklētājus (anonīmi – neievācot lietotāju identificējošu informāciju)

24 mēneši (2 gadi)

_gid

Sīkdatni uzstāda Google Analytics un izmanto, lai atšķirtu lapas apmeklētājus (anonīmi – neievācot lietotāju identificējošu informāciju)

24 stundas

_gat

Sīkdatni uzstāda Google Analytics, sīkdatne nesatur nekādu lietotāja informāciju, to izmanto, lai nodrošinātu pieprasījumu limitēšanu (neveidotos dublēti vienādi pieprasījumi)

1 minūte

Papildus informācija par analītiskajām sīkdatnēm

Analītisko sīkdatņu pārvaldībai tiek izmantots korporācijas Google Inc. radīts rīks Google Analytics, kas nodrošina tīmekļa vietnes apmeklētāju paradumu analītikas pakalpojumu, kas tiek nodrošināts saskaņā ar korporācijas Google Inc. pakalpojumu sniegšanas noteikumiem (vairāk informācijas šeit) un Google Analytics pakalpojuma sniegšanas noteikumiem (vairāk informācijas šeit). Google Analytics mērķis ir veikt vietnes apmeklētāju rīcības izvērtējumu un sagatavot par to apkopojošu pārskatu Pārziņa interesēs. Datu subjekta identifikācijas iespējas, ar datu minimizācijas algoritmu izmantošanas palīdzību, ir samazinātas līdz minimumam, tomēr iepriekšminētās darbības pilnīgu datu anonimizāciju nenodrošina un atsevišķos gadījumos datu subjekta identifikācija ir iespējama.

Atteikšanās no analītiskajām sīkdatnēm

Atteikties no analītisko sīkdatņu izmantošanas ir iespējams, izvēloties attiecīgu elementu vietnes paziņojumā par sīkdatnēm.

Tīmekļa vietnes apmeklētājam ir tiesības mainīt savas izmantotās pārlūkprogrammas iestatījumus tādējādi, lai jaunas sīkdatnes netiktu uzstādītas vispār, kā arī, izmantojot pārlūkprogrammas funkcionalitāti, izslēgtu (izdzēstu) esošās sīkdatnes, vai ikreizēji pārlūkprogramma papildus informētu apmeklētāju par jaunu sīkdatņu nosūtīšanu uz apmeklētāja ierīci. Papildus informācija par sīkdatnēm pieejama tīmekļa vietnē: http://www.allaboutcookies.org/. Informācija par savas izmantotās pārlūkprogrammatūras iespējām ir pieejama attiecīgo pārlūkprogrammas ražotāju tīmekļa vietnēs.

Jāņem vērā! Pastāvīgs sīkdaņu uzstādīšanas aizliegums pārlūkprogrammā var negatīvi ietekmēt atsevišķu interneta vietņu pārlūkošanu, piemēram, tās var neatvērties vispār, atvērties daļēji, var nebūt pieejamas attiecīgo tīmekļa vietņu iespējas u.tml.

Ikvienam ir iespēja atteikties no analītisko Google Analytics sīkdatņu izmantošanas, lejupielādējot un uzstādot Google Analytics Opt-out Browser Add-on papildrīku (atrodams šeit). Šis papildrīks sazinās ar Google Analytics JavaScript (ga.js), lai norādītu, ka informāciju par attiecīgo tīmekļa vietnes apmeklējumu nedrīkst sūtīt uz Google Analytics.

Jāņem vērā! Pārzinis brīdina, ka minētā rīka izmantošana ir pilnībā lietotāja atbildība, un tā notiek saskaņā ar rīka īpašnieka licences noteikumiem, un Pārzinis nenes nekādu atbildību par jebkādām iespējamām sekām, kuras var iestāties, izmantojot minēto rīku.

Sīkdatņu politikas grozījumi

Tīmekļa vietnes sīkdatņu politika pēc nepieciešamības var tikt grozīta. Aktuālā sīkdatņu politikas versija ir publicēta tīmekļa vietnē.

Pēdējās izmaiņas 2019. gada 06. februārī